Kaitse end ja kaitse loodust

Mai on kevadkuu, lehekuu, aga mai on ka looduskaitsekuu. Neid tähtpäevi tähistasid ka Kihelkonna ja Lümanda koolide õpilased. 25. mail 2015 toimus Vilsandi rahvuspargi RMK teabepunktis õpilaskonverents „Kaitsealade päev“.

Kui naaberkooli õpilased keskendusid loodusele – kaanid, liblikad, linnud, siis meie kooli 3. klassi ettekanne pärandkultuurile – “Endisaegsed töövahendid koolis” (juhendaja õp Külli Lindau). Päev jätkus matkadega mere äärde. Kihelkonna õpilased õppisid loodust tundma Teesu looduskaitsealal. Lümanda  buss vuras Karalasse Roopa randa. Vaatasime, kuidas näeb välja väikesadam läänerannikul, uudistasime endist päästejaama-ala ja rääkisime tammeristi juures mereõnnetustest ja –ohtusest. On alati oluline käituda ohutult nii maal kui merel ja hoida sealjuures loodust. Seda eesmärki meie õppepäev ka täitis. Esimene “Looduskaitsepäev” Jaan Eilarti ja Orest Niinemäe algatusel toimus 1957. aasta novembris Viljandis. Alates 1959. aastast on see üldrahvalik üritus. Looduskaitsekuu on Eestis tähistatav looduskaitsele pühendatud ühe kuu pikkune periood. See algab mai teisel pühapäeval ehk emadepäeval ja lõppeb 5. juunil keskkonnapäeval. Looduskaitsekuud hakati tähistama 1980. aastast. 10. mail avas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus pidulikult Eesti Loodusmuuseumis looduskaitsekuu, mille tänavune teema on “Pärand täis elu”.

Õp Urve Vakker