PRIA koolikava

Koolikava toetus

Koolikava toetusega saab  soodustada puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete jõudmist lasteni ning toetada tervislike toitumisharjumuste kujunemist; suurendada laste puu- ja köögivilja ning piima ja piimatoodete tarbimist, edendades seeläbi nimetatud toodete üldist tarbimist; kujundada laste tervislikke toitumisharjumusi; tõsta laste teadlikkust põllumajandus- ja toidusektorist.

Meie koolis pakutakse õpilastele selle toetuse kaasabil kõiki eelpool mainitud tooteid.

Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus

Toetuse eesmärk on taastada laste jaoks seos põllumajandusega ja mitmesuguste põllumajandustoodetega (eriti oma piirkonna toodanguga) ning harida lapsi seonduvates küsimustes, näiteks tervislikud toitumisharjumused, kohalikud toiduahelad, mahepõllumajandus, toidu kestlik tootmine ja tarbimine ning toiduainete raiskamise vastu võitlemine.

Õppeaastal 2023/24 saime toetust, et korraldada 1.-9. klassi õpilastele kaunviljade õpitoad, kus tutvustatakse erinevaid kaunvilju ja nende kasulikkust ning õpilased saavad ise valmistada põnevaid toite. Õpitubasid viib läbi tervisliku toitumise entusiast Margit Kuus. Projekti eelarve on 388,68 €.