Lümanda Põhikool

Home - Lümanda Põhikool

Lümanda Põhikool on Saaremaa valla munitsipaalkool. Ümbruskonna lapsi on õpetatud selles armsas vanas majas juba aastast 1897.

Kooli moto – MÕISTUSE JA SÜDAMETUNNISTUSEGA – aitab anda heatasemelist ja konkurentsivõimelist haridust. Häid tulemusi on saavutatud mitmetel aineolümpiaadidel eesti keeles, matemaatikas, bioloogias, füüsikas, ajaloos jne.

Meie kooli õppurid saavad süvendatud loodusharidust. Õpilased on oma loodusalaste uurimistöödega saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii maakonnas kui ka vabariigis.

Spordist on Lümandas alati lugu peetud. Meil on Eesti meistreid ratsutamises ja purjetamises. Viimastel aastatel on edukad jalgpallurid, häid tulemusi on saavutatud kergejõustikus. Koolil on kindlad sporditraditsioonid.

Laulmise, kunsti-ja käsitöötundide ning mitmete huviringide kaudu tegelevad õpilased meie kultuuritraditsioonide edasikandmisega. Tegutseb rahvatantsurühm, õpitakse mitmesuguseid folkloorikavasid, elustatakse vanu käsitööoskusi.

Koolielu muudavad huvitavaks mitmesugused traditsioonilised üritused: näitused, taimeseadekonkursid, õpetajate päev, emakeelepäev, bioloogiapäev, mitmed rahvakalendri tähtpäevad ja kindlasti kooli sünnipäev.