1. ja 3. klass tähistasid vanavanemate päeva

10. septembril tähistasid 1. ja 3. klassi õpilased väikese matkaga vanavanemate päeva. Külastasime meie õpilaste vanavanemaid, kes elavad Leedri külas.

Eelmisel nädalal valmistasime tööõpetuse tundides ilusad õnnitluskaardid, et nendega vanavanemaid rõõmustada.

Hommikul kell 10 hakkasime liikuma. Esimesena jõudsime Kristi koju, kus vanaisa Ado näitas meile, mida tehakse sepikojas ja kuidas tulisest rauast saab valmistada meisterlikult igasuguseid raudesemeid. Lastel oli huvitav vaadata tõelist sepatööd.

Järgmisena jõudsime Fred Eriku koju, kus vanaema ja vanaisa juba ootasid väraval. Vanaema Mai oli valmis pannud keripuud (kerilauad), et näidata, kuidas lõnga keritakse. Kõik lapsed said lõnga kerimist proovida. Keripuud olid tõeliselt vanaaegsed. Vanaisa Adi võttis tuuliku võtme ja tuli näitas Anetsi tuulikut. Ronisime tuuliku teisele korrusele. Seal olid suured puust hammasrattad. Samuti nägime seal veskikive, mis vanasti jahu jahvatasid.

Veski vaadatud, seadsime sammud Fred Eriku teise vanaema Mareti koju, kus vanaema ootas meid trepil, käes pann küpsetatud õuntega. Küll olid maitsvad õunad, aga ega me ainult maiustanud. Vanaema Maret näitas meile tõelisel vanaaegset sepikoda, kuhu oli kokku korjatud väga palju vanu tööriistu. Kui vanaisa Ado sepikoda oli mehaniseeritud ja kaasaegne, siis see oli 1868. aastast.

Oleme tänulikud vanaisa Ado Vakkerile, vanaema-vanaisa Mai ja Adi Kuivjõgile, vanaema Maret Künnapile ja lapsevanem Liisi Kuivjõgile, kes aitasid üritust organiseerida.

Klassijuhataja Külli Lindau