4.-6. kl õppepäev Soegininal

22. mail käisid 4.-6. kl õpilased Soeginina pangal õppepäeval “Avastame Läänemerd”. Mööda pankrannikut jalutades otsiti ja uuriti erinevaid vetikaid, taimi ja vees elavaid pisiloomakesi.

Õpilased tegid nii paaris- kui rühmatööd, mille tulemusel määrati leiud ka ära. Kõige enam leiti kirpvähilisi, kuid suurimaks väljakutseks osutus sammallooma leidmine. Saime teada, miks on kaldataimede lehed kaetud vahakirmega, mis on pankranniku eripära ja miks seal kasvab rohkesti haruldasi taimi, miks kuulub Läänemeri maailma ohustatud merede hulka, mida tähendab riimvesi jpm.

Kena päikselist ilma nautides jõudsime ka lutsu visata ja merikapsast suhu pista. Uusi teadmisi saadi ka bingot mängides.
Meid juhendas Mahe Metsalu, kelle asjatundlikud selgitused avardasid meie arusaamu Läänemerest ja kes juhtis meie tähelepanu teemadele, mida peaks iga saarlane teadma. Õppeprogrammi toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Kairit Kiisla
õppejuht, õpetaja