4.-6. klassi õppereis Tallinnasse

1. juunil sai teoks 4.-6. klassi õpilaste õppereis Tallinnasse, mille eesmärgiks oli saada uusi teadmisi ja kogemusi ning seeläbi õppida. Meie reisi esimeses osas vaatasime Rahvusooperis Estonia Olav Ehala kirjutatud muusikali „Buratino” ning päeva teine pool viis meid Eesti Tervisemuuseumisse.
Enamus meie reisiseltskonnast külastas Estonia teatrit esmakordselt.

Seega oli õpilastel üksjagu uudistamist.  Meie istekohad, mis olid teatri teisel rõdul, pakkusid suurepärase ülevaate kogu teatrisaalist. Muusikal „Buratino” rääkis meile loo inimeseks olemisest. Nagu peategelane Buratino kavalehel ütleb:” Minu suurim soov on minna kooli ja saada inimeseks ja siis näitlejaks. Ka minu isa papa Carlo ütleb, et kõige olulisem on saada inimeseks, sest näitlejana ebaõnnestuda ei ole maailma lõpp.” Lõunasööki sõime õpilaste soovil Viru tänava McDonald’sis.

Jalutuskäiguga läbi Tallinna vanalinna ja üle Raekoja platsi jõudsime Eesti Tervisemuuseumisse, kus meid ootas õpituba „Nägemata nähtud maailm”. Õpitoa sisuks oli pimeda inimese igapäevaelust kogemuse saamine. Erinevates praktilistes tegevustes oli õpilastel võimalus kogeda pimeda inimese  igapäevatoimetusi: kõndimine saatjaga, punktkirjas kirjutamine, joogiklaasi täitmine abivahendi toel, erinevate materjalidega tutvumine kompimise kaudu. Muuseumis  oli võimalik inimkehaga tutvuda  paljude  erinevate interaktiivsete väljapanekute abil.

Läbi Tallinna vanalinna Balti jaama poole jalutades tõdesime, et päev Tallinnas pakkus meile küllaga erinevaid võimalusi õppimiseks. Õpilasi saatsid õppereisil klassijuhatajad Kairit Kiisla, Maret Metsmaa ja Reet Laht.

Maret Metsmaa