5.-9. klassi teatrikülastus

5.-9. klasside õpilased käisid 12. veebruaril Kuressaare teatris vaatamas Viljandi Noortestuudio Temufi etendust „U-TUBE ehk kuidas minust saaks youtuber?“, mis rääkis tänapäeva noorte elust seoses sotsiaalmeediaga.

Lavastus otsis vastuseid küsimustele, kuidas saada suunamudijaks, mida peab selleks tegema, mida oskama ning mida kuulsus endaga kaasa toob, mida endas peidab, mis on selle hind ja mis elus kõige tähtsam on.

Kirjandustundide aruteludes tõid õpilased kõige meeldejäävama ja mõjuvamana välja peategelase vestlused isaga, aktsendiga videorežissööri valjuhäälse kamandamise reklaami filmimisel, ühe meesnäitleja sagedase rollivahetuse (“Kuidas ta nii kiiresti riided ära vahetas?”), huvitavad efektid, kuid ka hirmutavad hetked, kus võõras mees libakonto alt peategelasega suhtles ja tema järel luuras.

Pisut häiris lavalt publikusse heljuv toss, valjud helid, kuid nähtu siiski meeldis ning pakkus kõneainet.

Mõned mõtted, mida etendus õpilastes tekitas.

• See, mille internetti postitad, jääb sinna igaveseks.
  • Enne mõtle, kui postitad.
  • Internet sisaldab ohtusid ning koolis on palju olulisem käia, kui kuulsust jahtida. Oma peret tuleb armastada.
  • Suhtle enda sõprade ja vanematega, kuula, austa ja usalda neid.
  • Miks inimesed raha nimel enda tervist rikuvad? Miks on kuulsus nii tähtis?
  • Ära ürita olla keegi teine, ole sina ise!
  • Kuulsus ei ole meelakkumine. Noorelt ei peaks ihaldama kuulsust, vaid tuleks keskenduda koolile ja õppimisele.
  • Tuleb olla õnnelik selle üle, mis sul on.
  • Raha pole kõige tähtsam elus. Tähtsaim on see, kuidas sa teiste inimestega käitud.

Katrina Tarkin,
emakeele- ja kirjandusõpetaja