5. klassi tegus kooliaasta lõpp

Pärast pikka distantsõppel viibimist ja koos olemisest puudust tundmist püüdis 5. klass lisaks õppetööle leida võimalusi ka muudeks ühisteks tegevusteks.

28. mail toimus jalgrattamatk Vikile. Teekond Vikile oli põnev ning väga huvitavad ja harivad tegevused viis läbi Mihkli Talumuuseumi juhataja Kristi Hints (vaata ka SIIA).

9. juunil istusime taas jalgratastele ning 5. ja 6. klassi kodutütarde eestvedamisel sõitsime Viidu külla Tallinna Botaanikaaeda, kus Marju Zirk ja Ain Vammus tutvustasid paljusid eksootilisi ja põnevaid puid ning põõsaid.

10. juunil lõpetasime 5. klassi koduloo kursuse koduloolise matkaga Lümandas ja selle ümbruses. Käisime palvemaja juures, lubjapargis, tutvusime tõrva põletamise protseduuriga. Teel tagasi Lümanda poole vaatasime kivikalmeid. Lümanda söögimajas, mis oli kunagi kirikukool, ootas perenaine Juta Pae meid maitsva keeksiga. Pärast seda külastasime Lümanda kirikut. Seejärel liikusime Lümanda surnuaeda, kuhu on maetud mitmed meie kandi tuntud inimesed. Viimasteks peatuspunktideks olid Lümanda mõis ja vana vallamaja.

13. juuni õhtul saime kõik kokku Mia kodus, et pidada maha õppeaasta lõpu klassiõhtu koos vanematega. Klassiõhtule järgnes õpilastel lõbus klassiöö. 14. juuni hommikul soovisime üksteisele head kooliaasta lõppu ning ägedat suve.

Klassijuhataja Tiina Niit