7.-9. klassi õppereis Hoppetil

4. juunil heiskasid Lümanda Põhikooli 7.-9. klassi õpilased koos kaljas Hoppeti meeskonnaga purjed ning seilasid Abrukale. Teel Abrukale said õpilased teada, milline oli ühe meremehe elu merel ? oli nii pingsat ootamist, et tuul purjed pingule tõmbaks kui ka märgi varbaid, kui õigeaegselt teki pesuvee eest ära ei jõudnud minna.

Samuti said õpilased proovida, milliseid töid tuli meremeestel teha, et kaljas püsiks seilamiskindel. Noored meremeestest õpipoisid ja õpitüdrukud said kogeda ka mastis käimist ja purjede üles ning kokku panekut. Abrukal tutvusid õpilased sealse ajaloo ja unikaalse loodusega. Õppereisi käigus tuletasid õpilased meelde mereohutuse reeglid ning said proovile panna oma meeskonnatöö oskused.

Lümanda Põhikooli õpilaste merereisi ja laagrit Abrukal toetas PRIA.

Õpetaja Sirje Lulla