7. klassi tüdrukud käisid õppereisil

11.-12. oktoobril viibisid neli meie 7. klassi tüdrukut (Maarian, Roosi, Kreete ja Johanna) Saare Arenduskeskuse korraldatud õppereisil, mille eesmärgiks oli silmaringi laiendamine teadus- ja haridusasutustes, ettevõtetes ja vabaühendustes toimuvast.

“Meile lisaks tuli veel mitmest koolist erinevaid õpilasi ning sai näha ka tuttavaid,” kirjeldas Johanna bussireisi algust. Esimene peatus mandril oli Metsküla algkool. Tüdrukud said teada, et Metsküla algkool on nüüdseks erakool, seal on ainult kuus klassi ja alla 40 õpilase ning kool on tuntud selle järgi, et seal korraldati eelmisel õppeaastal heategevuskontsert raha kogumiseks. “Järgmine peatus oli Haapsalu Meeste Koda, seal saavad käia nii mehed kui ka naised ja teha puutööd,” meenutas Johanna. Päeva viimane külastuspaik oli Aakos A.K OÜ Villakamber. “Seal näidati meile, kuidas nad valmistavad villast lõnga, kuidas nad tegid tekke, patju jne,” lisas Kreete.

Teisel päeval külastati Eesti Näituste Messikeskuses toimunud elektrivaldkonna noortefestivali Positron. “Saime tutvuda erinevate töötubade ja ülesannetega,” rääkis Kreete, “näiteks kuidas päikese paneele installeerida, õppisime ehitusturvalisusest ja kuidas panna elektrijuhtmeid ja muud huvitavat.” Ka teised tüdrukud nõustusid, et kõige huvitavam oligi Positronil kogetu.

Õppereis toimus maakonna arengustrateegia elluviimise toetusmeetme raames ja seal osalesid lisaks meie tüdrukutele ka õpilased ja õpetajad Salme, Valjala, Kärla ja Aste põhikoolist, Leisi koolist, Orissaare Gümnaasiumist ja Eikla rahvamaja laste ja noorte ettevõtlusringist.

Liise Kukk
huvijuht