8. klassi mereohutuskoolitus “Meri ja mina ka!”

Lümanda Põhikooli 8. klass võttis 31. märtsil osa Politsei- ja Piirivalveameti korraldatud mereohutuskoolitusest „Meri ja mina ka!“.  Kuressaare Spordikeskuses aset leidnud koolitus oli jaotatud kuueks erinevaks töötoaks, kus õpilased said harjutada näiteks erinevate merepäästes kasutatavate sõlmede tegemist, katsetada oma käte külmataluvust jäävannis, proovida selga päästeveste ning harjutada südamemassaaži. Päev oli pikk ning seetõttu oli kohal ka Naiskodukaitse, kes õpilastele sooja suppi pakkus.

Osalenud õpilased leidsid, et koolitus oli lahe ja ehkki kaheksandikud on mereohutusest aimu saanud ka neli aastat varem, siis mereohutusega seotud ellujäämisoskusi tasub ikka ja jälle üle korrata! Eriti kui elatakse saarel.

Märtsi viimasel päeval toimunud töötubadega koolitus veel ei piirdu: 14. aprillil minnakse ASA Spasse, kus toimub õpitud teadmiste proovilepanek ehk praktika.

Regiina Allik
klassijuhataja