Tipa Tapa jalgpalliturniir

Kümnendat aastat toimuv laste jalgpalliturniir Tipa Tapa jätkas oma head traditsiooni II etapiga. Jalgpalliklubi aameraaS korraldamisel olime seekord külas Orissaares ja Astes. Turniiril osaleb 14 kooli 17 võistkonnaga ja ca 150 õpilasega. Seekord mängiti 37 mängu ja löödi 225 väravat. Lääne-Saaremaa grupi mängud toimusid 2. veebruaril Aste kooli võimlas.
Lääne-Saaremaa grupis mängisid järgmised võistkonnad: Aste II, Mustjala, Lümanda, Kahtla Turbojänesed, Kahtla Tšempionid, Valjala, KVK, SÜG ja Pihtla. Väga kindlalt mängisid Ida-Saaremaa grupis Orissaare I ja Muhu võistkond, kes ei andnud vastastele mingit sõnaõigust. Lääne-Saaremaa grupis Astus võidult võidule Vanalinna Kooli võistkond. Finaaletapp toimub aprillis Kuressaare Spordikeskuses.
II etapil mängis Lümanda Valjalaga 1-1 viiki ja võitis Kahtla TJ (6-0), Pihtla (7-0), SÜG (3-0) ja Kahtla Tš (3-2). Kahe etapiga on meie õpilased löönud väravaid Joosep Lonks 20, Uku Kassuk 12, Kaili Lilles 5, Helina Tarkmeel 4, Juhan Tuulik 2, Marii Silts 2, Artur Teller 1 ja Andreas Rae 1. Õpilasi treenisid treener Sander Viira ja õpetaja Urve Vakker.

Edetabel pärast II etappi
Lümanda 25 punkti (10 mängust); Vanalinna Kool 24 punkti (8), Orissaare I 24 punkti (9); Valjala 22 punkti (11); Saaremaa Ühisgümnaasium 20 punkti (10); Aste 19 punkti (9); Kahtla Tšempionid 19 punkti (11); Muhu 18 punkti (9); Salme 13 punkti (10); Kaali 12 punkti (10); Orissaare II 11 punkti (9); Leisi 9 punkti (9); Tornimäe 6 punkti (9); Pihtla 6 punkti (10); Aste I 4 punkti (7); Mustjala 3 punkti (8); Kahtla Turbojänesed 0 punkti (11).

Väravalööjate TOP 10
Oliver Valk (Kahtla Tšempionid) 38 väravat, Markkus Tamm (Vanalinna Kool) 23 väravat, Joosep Lonks (Lümanda) 20 väravat, Tormi Joonatan Metsla (Orissaare I), Rasmus Tristan Vahenurm (Saaremaa Ühisgümnaasium) ja Romet Noor (Muhu) 17 väravat, Jasper Erin-Uussaar (Leisi) 15 väravat, Mihkel Auväärt 14 ja Andrus Jõeleht (mõlemad Muhu) 13 väravat, Uku Kassuk (Lümanda) ja Tauri Kungla (Aste II) 12 väravat. Kokku on värava suutnud lüüa 69 mängijat.

Õpetaja Urve Vakker