Eesti parim minifirma 2026 finaalvõistlus Tallinnas

Ka sel kevadel pääsesid meie kooli edukad minifirmad Tallinnasse finaali. Kokku oli Eestis 105 minifirmat, kellest 15 parimat valiti lõppvooru. Meie koolist pääsesid esitatud aruande põhjal edasi kaks: 7. klassi MF Kuum&Külm ja 9. klassi MF Meenustajad.

Kaks pikka võistluspäeva hõlmasid endas müügivooru Solarises, kus oli firmadel võimalus müüa oma tooteid kõikidele külastajatele, samuti maha pidada vestluseid oma toodetest ja tegemistest kõikide kohtunikega. Hinnati nii küsimustele vastamist kui ka müügioskuseid. Teisel päeval ootas ees aga tõeline katsumus – 3inutiline esitlus kõikidele teistele võistlejatele, juhendajatele, kohtunikele ja muidugi ka kõikidele jälgijatele läbi otse-eetri! Lavavoorud toimusid Noblessneris Nobeli saalis. Sellisel kujul suursugust esinemist ei olnud enamus meie lastest varem kogenud. Lava taga tegime veel hingamisharjutusi närvide rahustamiseks ja harjutasime esinemisi korduvalt läbi. Esitlused kulgesid mõlemal firmal hästi ja eriliselt tunnustati Eliisat, Arthurit ja Joonast, kes esmakordselt esitlesid oma firma saavutusi, kogemusi, õpikohti lauluga. Tekst kirjutati ise nublu laulu “Kesselaid” viisile. Et kõik autoriõigused oleksid kaitstud, saadi ka nublult luba loomingut kasutada. 

Sel aastal oli esmakordselt koos nii minifirmade kui ka õpilasfirmade võistlus, seega kujunes päev üsna pikaks. Peale esinemisi oli väike snäkipaus, millele järgnes auhinnagala. Jagati palju eripreemiaid ja ka auhindu 1.-3. koha võitjatele. Sel aastal paraku ühtegi eripreemiat ja auhinnalist kohta meile ei tulnud, kuid ei juhendaja ega ka õpilased selles väga pettunud ei olnud. Need kaks päeva pakkusid meie väikese maakoha lastele hulganisti kogemusi, eneseületamisi ja uusi teadmisi, milliseid firmasid õpilased üle Eesti teevad.

Aitäh, JA Eesti, korraldamast!

Tekst ja fotod ettevõtlusõpetaja Anni Roost

Scroll to Top
Lümanda Põhikool
Küpsiste kasutamise info

Mis on küpsised (Cookies)?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebileht salvestab sinu arvutisse või nutiseadmesse, kui veebilehte külastad. See lubab lehel meeles pidada sinu tegevusi ja eelistusi (näiteks keel, kirjastiili suurus ja muud vaate-eelistused), et sa ei peaks neid iga kord uuesti seadistama, kui lehele satud või portaalis ühelt lehelt teisele liigud. Need teevad teie veebikogemuse lihtsamaks, sest salvestavad lehitsemisinfot. Küpsised aitavad meil parandada nii oma veebilehte kui ka sinu kasutajakogemust.

Kuidas küpsiseid hallata?

Te saate küpsiseid vastavalt enda soovidele kontrollida ja/või kustutada. Võite küpsised ka keelata, kuid seda tehes on võimalus, et kõik lehe funktsioonid ei toimi nii nagu peaksid. Võite kõik oma arvutis juba olemas olevad küpsised kustutada ning enamikku veebilehitsejaid on võimalik seadistada neid mitte vastu võtma. Erinevad veebilehitsejad pakuvad erinevaid võimalusi küpsiste haldamiseks.

Kas küpsiseid on võimalik välja lülitada?

Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral avage jaotis "Küpsiste seaded" ja lülitage küpsised välja või muutke oma arvutis veebisirvija seadeid.

Juhendid enamkasutavate veebisirvijate seadistamiseks:

    • Küpsiste blokeerimisel peab kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi enam kasutajale kättesaadavad olla.