Ajalooõpetajad tähistasid õpetajate päeva Tallinnas sügiskonverentsiga

Laupäeval, 5. oktoobril oli ligi sadakond Eestimaa ajaloo- ja ühiskonnaõpetajat kogunenud Tallinna Kunsti Akadeemiasse. Toimus sügiskonverents, mille teemaks oli „Muutuv ajalugu. Muutuv pärand”. Konverentsi eesmärk on tugevdada silda õpetajate ja professionaalsete pärandi- ja muinsuskaitsjate vahel. Konverentsi kavas olid päranditeemalised ettekanded, ringkäik EKA-s ja Tallinna erinevates paikades, toimusid töötoad. Pika päeva lõpetas paneeldiskussioon Eesti kultuuripärandi õpetamisest erineva kultuuritaustaga lastele.

Saarlasi osales erinevatest koolidest kokku kümme. Töötubadest oli suurem osa meist Tallinna Toomkirikus, Juhan Kilumetsa laialdastest teadmistest osa saamas. Boonusena kuulasime ka kiriku oreli võimsaid helisid, seal toimus samal ajal Eesti ja Soome orelimängijate õppepäev. Jah, minevik on meie kätes ja sageli sõltub õpetajatest, mis me eilsest homsesse kaasa võtame. Õpivad õpilased, õpivad õpetajad, tarkust kõigile vaja.

Urve Vakker
ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja koduloo õpetaja

Foto: Madli-Maria Naulainen