Argument 2022

Novembri kahel nädalavahetusel osalesid meie kooli 14 õpilast Eesti Väitlusseltsi korraldataval koolitusel Argument 2022. Koolituse eesmärk on tagada, et kvaliteetne argumenteerimisharidus jõuaks iga Eesti nooreni, sõltumata tema elukohast. Nendel kahel nädalavahetusel õppisid noored argumenteerimise põhitõdesid, probleemipüstitust ja väitluse aluseid. Kõik oma omandatud oskused pandi aga proovile Vabariigi Presidendi väitlusturniiril, kus osales ka Eesti Vabariigi President Alar Karis. Väitlusturniir toimus Tallinna Inglise Kolledžis.

Meie õpilastest tunnustati parimateks kõnelejateks Vanessa Vihman ja Liisa Leana Kanarbik, kes jagasid põhikoolide kõnelejate edetabelis 29.-31. kohta (registreerunud osalejaid oli 52). Ning meie kooli parim meeskond Rahapesukarud, Friida Põld, Kärt Tiitson ja Karl Priido Hoogand, saavutas 56. koha (registreerinud meeskondi 68). Meie õpilaste rühmajuhendajad olid Aurelia Pärtelson ja Kristjan Suuder, kes andsid õpilastele algtõed ning aitasid neil valmistuda väitlusturniiriks.

Suur aitäh kõigile osalenud õpilastele ning teie rühmajuhendajatele. Kindlasti täname ka Eesti Väitlusseltsi, kes meile selle suurepärase võimaluse võimaldas.

Õpetaja Sirje Lulla