Edu kodunduse ja käsitöö olümpiaadil

Reedel, 17. märtsil Kuressaares Nooruse Koolis toimunud käsitöö ja kodunduse olümpiaadi piirkonnavoorus osales meie koolist suisa 5 julget! Käsitöös, mille tänavune teema oli materjaliõpetus, saavutas Tuulika Väli 2. koha, Anni Kukkela 3. ja Teele Tarkmees 5. koha. Kodunduses (teema toiduressursside väärindamine) tuli Liisa Leana Kanarbik 4. ja Senna Soome 6. kohale.

Liisa Leana soojad munaleivad kurgi-tomatisalatiga

Käsitöö ja kodunduse olümpiaad on mõeldud III kooliastme õpilastele, soovitavalt 8.-9. klassist. Mõlemas valdkonnas tuli teha kirjalik teooriatest ning seejärel täita praktiline ülesanne.

Käsitöös pidi teksapükste säärest valmistama koti. Kodunduses oli ülesandeks koostada kohapeal selgunud toorainest retsept ja valmistada roog, mille üks peamisi komponente on tahke leib/sai. Tüdrukud said ülesannetega hästi hakkama!

Senna magusad saiad maasikamoosi ja puuviljasalatiga

Olümpiaadist osavõtt oli väike, kuid seda uhkem oli tunne, et peaaegu pooled osalejatest olid meie koolist.

Üldfotol: meie edukas käsitöökolmik oma õmmeldud kottidega

Liise Kukk
käsitöö ja kodunduse õpetaja