Eesti Jalgpalli Liidu suurprojektid

Sel aastal on Eesti Jalgpalli Liit korraldamas koolidele kaht suurt projekti: “Jalgpall kooli” ja jalgpalli osavusfestival “Värav”. Lümanda Põhikool osaleb mõlemas. 6. aprillil 2015 toimus Saaremaa alagrupp festivalil “Värav”.

1.-3. klasside ja 4.-5.klasside õpilased moodustasid 6-liikmelised võistkonnad ja võistlesid kolmes teatejooksus. Esimeses tuli lüüa väravaid, teises näidata triblamis- ja pallivedamisoskust ning kolmandas veel kord triblada ja ka väravaid lüüa. Võitja selgus kohapunktide alusel.
1.-3. klassidest võistles 4 võistkonda. Peale meie veel Kahtla, Salme ja Aste. Meie 2. ja 3. klassi õpilased näitasid head tehnikat ja palli valdamist ning võitsid kõik kolm ala, neile ülekaalukas esikoht. Võistkonnas lõid kaasa: Juhan Tuulik, Kusti Väli ja Richard Valge 2. klassist ja Andreas Rae, Helina Tarkmeel ja Kaili Lilles 3. klassist. 4.-5. klasside arvestuses võistlesid kolm kooli: Salme, Kahtla ja Lümanda. Kõik said tunda võidurõõmu ja jäid ka korra 2.-3. kohale. Kokkuvõttes võitis Salme, Lümanda ja Kahtla ees. 16. aprillil kaitsevad EJL Alecoq sisehallis Lümanda ja Saaremaa au järgmised õpilased: Rando Tarkmeel, Gert Lonks, Mark Lonks, Liise Lindau, Liisu Lilles ja Victoria Vihman. Õpilasi treenisid õpetaja Urve Vakker ja treener Sander Viira.