Ekskursioon Võrtsjärve õppekeskusesse

Neljapäeval, 15. septembril käisid Lümanda Põhikooli 4.-9. klassi õpilased ekskursioonil Võrtsjärve õppekeskuses. Bussisõit Võrtsjärvele sisaldas laulukoori tagapingist ja muidu lõbusaid õpilasi ja õpetajaid. Kui olime sinna jõudnud, tegime söögipausi. Kui giid tuli, jaotati meid kahte gruppi, 4.-5. ja 6. klass tüdrukud olid ühes grupis ning 6. klassi poisid ja 7.-9. klass teises. Kõigepealt läksid nooremad parvega sõitma. Parvega sõitsime umbes tund aega. Noorematega oli lisaks kaasas ka kolm õpetajat. Parve peal sai ka ringi liikuda ja jalgu vette pista, kuigi vesi oli veidike külm. 6. klassi tüdrukud otsustasid, et neile kuluks veidikene pritsimist ära. Kui nad olid kuivale maale tagasi jõudnud, läksid nad Võrtsjärve külastuskeskusesse. Seal saadi mängida igasuguseid interaktiivseid mänge ja pärast mindi akvaariumis elavaid kalu vaatama. Kõige lõpuks mindi kalale.
Vanemate klassidega mindi kõigepealt kalale. Mõned poisid võtsid isegi oma spinningu kaasa. Kala sai päris palju. Järgmisena läksid nad parvega sõitma. Õngemehed võtsid isegi oma spinningud kaasa ja kalastasid parve taga. Viimaks mindi külastuskeskusesse. Seal anti kätte töölehed, mida pidi täitma. Õpetajad ostsid sealt mõned hoidised ja suuremad avastasid templid.
Bussi juures sai veel natuke süüa ja siis hakatigi kodu poole minema. Bussisõit läks üpriski huvitavalt. Kooli juurde jõuti tagasi alles südaööl. Lapsevanemad olid juba selleks ajaks vastas. Ja sellega lõppeski reis Võrtsjärvele.

Kristi Tuuling (6. kl) ja Sanna-Reesi Hoogand (7. kl)