EKSL jalgalli finaalvõistlus Valtus

4. oktoobril võistlesid Valtus vabariigi parimad tütarlaste võistkonnad EKSL meistrivõistluste finaalis, et selgitada välja 2018. aasta meistrid. Kuna viimasel hetkel mõned võistkonnad loobusid, siis seitse naiskonda mängisid kõik omavahel läbi. Selline turniirisüsteem on küll võistlejatele väsitav, kuid on siiski kõige objektiivsem. Jääb ära loosiõnn ja alagruppide subjektiivsus. Lümanda tüdrukud alaustasid tugeva Tabasalu vastu 0:0 viigiga. Ka esikohale tulnud Suure-Jaaniga võideldi kaotusseisust viik välja 1:1. Kolmanda viigi võitlesime kätte neljandaks tulnud Põlva Kooli vastu. Rakvere RG, Rõuge PK ja Kohila G olid küll tugevad vastased, kuid suutsime neid kõiki võita. Seega kolm viiki, kolm võitu ja kokku kolmas koht. Võistkonna parim mängija Helina Tarkmeel lõi väravaid, oli tubli nii ründes kui ka kaitses. Väravas mängis hästi Victoria Vihman, platsil tegutsesid ühtlaselt tugeva koondisena Kristi Tuuling, Liisu Lilles, Liise Lindau, Marii Silts, Kaili Lilles, Edith Ly Lindau ja Kristina Vammus. Kõik mängud olid hea tehnilise tasemega ja võistluslikud. Tüdrukud treenivad FC Kuressaare ridades, koolis on treeneriks Sander Viira ja kehalise kasvatuse õpetajaks Urve Vakker.

Õpetaja Urve Vakker