EKSL jalgpalli finaalvõistlus

5. oktoobril kohtusid maakondade parimad naiskonnad Viljandis, et selgitada Eesti Koolispordi Liidu meistrid. Kaheksa võistkonda olid kahes alagrupis ja mõlemas sammusid võidult võidule Lümanda ja Suure-Jaani. Alagrupis olid meie vastasteks Viljandi Kesklinna Kool, Põlva Kool ja Rakvere Reaalgümnaasium, kõiki võideti 1:0, poolfinaalis saadi jagu Tartu Tamme Koolist. Ka finaalmäng oli väga tasavägine ja võistluslik. Üle poole mänguajast suutsid meie tüdrukud hoida initsiatiivi, kuid siis haarasid palli valdamise enam Suure-Jaani tüdrukud ja lõpuminutitel vormistasid nad võidu 2:0. Kolmas koht Rakvere, järgnesid Tartu, Pärnu, Põlva, Rõuge ja Viljandi koolid. Lümanda Põhikooli ja Saaremaa au kaitsesid ja saavutasid 2. koha: Kerli Kask (meie parim), Eva Ratas, Liise Lindau, Liisu Lilles, Victoria Vihman, Kaili Lilles, Marii Silts ja Helina Tarkmeel. Tüdrukud mängisid innustunult, väga heal tehnilisel tasemel; eriti hästi toimis koostöö kaitses. Heale ettevamistusele aitasid kaasa tüdrukuid treeninud Liisa Mere ja Sander Viira. Palju on panustanud tüdrukute pered, kodused; alati on toetanud meie sõite ja võite Lääne-Saare vald ja muidugi kodukool.

Õpetaja Urve Vakker