Esimene väike fotokonkurss MTÜ Lümanda Muuseum algatusel

Kolmanda veerandi lõpuks selgusid tublimad pildistajad ja sõnaseadjad Lümanda Põhikooli õpilaste hulgas.  Kõik õpilased  5.-9. klassini esitasid foto teemal „Minu kodukoht. Minu inimesed“. Võis uurida kodus olevat vanemat eset, kodukandi ehitisi enne ja nüüd või leida huvitavaid inimesi ja nende olekuid ajas. Hindajateks olid seekord MTÜ Lümanda Muuseumi liikmed ja Lümanda Põhikooli  õpetajad. Mõlema grupi hinnangud suuresti kattusid. Peaauhinna (20 eurot kinkekaart) vääriliseks tunnistati Lauri Trumann (7.kl.) Atla küla jäähoone lugu. Oli põhjalik ülevaade Atla sadamas olevatest varemetest kuni Ameerika jäämajadeni välja. Fotod ja tekst oli üks tervik ja väga ülevaatlik. Iris Piirsalu võitis 2. koha oma vanaisa talulooga ja tähelepanekutega talu ajalooseikadest. Karl-Alder Kuivjõgi jäädvustas söögikoha Marta-Loviise sünniloo ja arengu. Ära märkimist sai veel üheksa  autori tööd: Diane Lüüding (7. kl) oma kodu  Sepa talu vaadetega läbi mitme aastakümne, David Lüüding (7. kl) Kipi piirivalvurite ja –kordoni looga, Kristin Himmist (8. kl) oma südamliku looga emast, Lisett Nurja (8. kl) heitis pilgu Leedri küla Anetsi tuulikule ja Kerli Kask (6. kl) tõi hindamiseks Taritu mälestuskivi loo. Tenno Kaskmäe (9. kl) ja Stiiven Sirgo (8. kl) jäädvustasid oma koduseid  vanu esemeid – vastavalt  Moskvitši autot ja vahvliküpsetajat. Eva Ratas (6. kl)  ja Liise Lindau (5. kl) leidisid objektid oma kodukülast – Karala tulepaak ja Audaku lugu. Liise oli ka esimene, kes oma töö esitas. Eks nii hakkamegi märkama ajalugu oma ümber. Aeg teeb ajalugu. Mis täna on uus, on mõne aja pärast väärtuslik teadmine ja osa ajaloost. Fotokonkursi  eesmärgiks oligi märkamine ja jäädvustamine. Info saamiseks inimene näeb, inimene kuuleb ja inimene kirjutab, sellega ka talletab, seekord siis piltide ja tekstide näol. Aitäh MTÜ Lümanda Muuseumile, kes auhindadega aitas. Uute kohtumisteni!

Õp Urve Vakker