Etlejate konkurss

19. jaanuaril lugesid Lümanda põhikoolis võistu kooli õpilased. Teises ja kolmandas vanuseastmes osalejatel tuli ette kanda üks luuletus peast või siis lugeda üks proosapala. Noorimad õpilased lugesid ette vaid luuletuse. Kokku võttis etlemiskonkursist osa 52 õpilast.

“Meil oligi eesmärk, et kõik õpilased saaksid esinemiskogemust ja julgust,” ütles Lümanda kooli inglise keele õpetaja ja huvijuht Reet Laht. Ta lisas, et selle, mida ette lugeda, valisid lapsed ise.

“Enamasti oli lastel endal suur töö tehtud. Õpetajad juhendasid ja aitasid, kui oli vaja,” märkis ta. Autoritest loeti kõige rohkem Leelo Tungalt, Oskar Lutsu “Kevadet”, Doris Karevat, Andrus Kivirähku jpt. Huvijuht märkis, et tema arvates läks konkurss hästi korda. “Me oleme üsna positiivselt meelestatud,” rõõmustas huvijuht, kelle sõnul saab konkurss toimuma ka järgmisel aastal.

Žüriisse kuulusid endine Lümanda vallavanem Toivo Vaik, Taritu rahvamaja juhataja Aili Salong, kooli direktor ja eesti keele ning kirjanduse õpetaja Liia Raun, kooli vilistlane ja on olnud maakonna etlejate konkursi laureaat Eva-Kristina Vatsfeldt, eesti keele ja kirjanduse õpetaja ja õppealajuhataja Kairit Kiisla. Žürii hindas ilmekust, esinemisjulgust, isikupära ning seda, kuidas õpitu meelde on jäänud.

NOORIMA VANUSEASTME VÕITJAD:

I vanuseaste (1.-3. kl):
Laureaadid – Mark Lonks, Sanna-Reesi Hoogand, Eva Ratas
Eripreemia – Kristo Ninn ja Martin Trumann

II vanuseaste (4.-6. klass):
Laureaadid – Iris Piirsalu, Gerli Rakaselg, Stiiven Sirgo
Eripreemia – Laura-Maria Jõgi, Lisett Nurja

III vanuseaste (7.-9. kl):
Laureaadid – Mailis Mägi, Hardo Niit, Kairi Rakaselg
Eripreemia – Kristel Tikerperi, Ainar Treirat

Ivika Laanet (Saarte Hääl)