Fotokonkurss “Elupaik”

Lümanda Põhikool kutsub kõiki oma kooli õpilasi osalema fotokonkursil “Elupaik”.
Võistlustulle ootame pilte ühest Sinu kodu lähedal asuvat elupaigatüübist*, näiteks puisniit, rannaniit, loopealne, laanemets, madalsoo, raba, kadastik jne. Olles endale meelepärase elupaigatüübi välja valinud, pildista seda neljal aastaajal ja saada parimad pildid konkursile.

Pildistada võib nutitelefoniga, fotoaparaadiga. Arvesta, et pildi suuruseks võiks olla 1920×1080 pikslit ja maastiku pilt peab olema fookuses, mis tagab, et sinu pilti on võimalik hiljem ka välja printida. Pildistada ei tasu telefon püstises asendis, kuigi see tundub harjumuspärane – pööra telefoni põiki-asendisse. Et pildid eriti ilusad tuleks, tutvu pildistamise õpetustega. Pilte saada iga vooru kohta 1 ehk siis, kui osaled igas voorus, on sinu maksimaalne piltide arv 4. Pildid lae üles kooli kodulehel oleva lingi kaudu. Lisa igale pildile pealkiri, oma nimi ja elupaigatüübi nimetus. Selles osas küsi julgesti abi õp Sirje Lullalt.

Pilte kogume neljas voorus:
Lihtsalt ilusaid pilte loodusest võib aga saata igal ajal ükskõik kui palju. Lae need üles SIIA.
Õpetused, kuidas teha ilusaid ja kvaliteetseid pilte:

*Elupaigatüüpide rühmad: rannikud ja soolakud, ranniku- ja sisemaaluited, mageveekogud, parasvöötme nõmmed ja võserikud, jäiklehised võserikud, looduslikud ja poollooduslikud rohumaad, soode elupaigad, paljandid ja koopad, metsade elupaigad.