Heategevusprojekt „Märkan ja aitan“

Jõuluaeg on imeline aeg. Ollakse üksteise vastu lahkemad, märgatakse abivajajaid, tehakse kingitusi. Ka meie oleme oma koolis eesmärgiks võtnud detsembrikuus veidikegi head teha ja nii sündis heategevusprojekt „Märkan ja aitan“.

Detsembrikuu teisel kolmapäeval sõitsid Lümanda Põhikooli 3., 4. ja 9. klassi õpilased külla Kihelkonna vanadekodu elanikele, et nendele jõulurõõmu viia. Külakostiks võeti kaasa kodudest annetatud erinevaid hoidiseid ja õpilaste küpsetatud-kaunistatud piparkooke, mis olid õpetajate Külli Lindau ning Kairit Kiisla juhendamisel juba varem valmis saanud.
Kihelkonnale jõudes ootasid meid uues ja jõulukaunistustes söögisaalis vanadekodu elanikud ning töötajad. Lisaks külakostile olime ette valmistanud ka väikese kontserdi. Erinevad muusikakollektiivid õpetaja Karin Pulga juhendamisel laulsid kauneid jõululaule, 3. klassi õpilased mängisid plokkflööti, Adeele Enn esines klarnetipalaga. Karl Markus Kallas ning Adeele Enn lugesid Debora Vaarandi luuletust „Üks jõulumälestus“. Kontsert lõppes ühislauluga „Talve võlumaa“. Vanadekodu juhataja Ave Väli tänas toreda kontserdi eest ja kutsus meid sagedamini külla tulema. Teeme seda kindlasti!
Loodame, et saime oma külaskäiguga viia eakatele jõulurõõmu ja -soojust. Kaunist jõuluaega kõigile!

Huvijuht Reet Laht