Hiiumaa ekskursioon

4. juunil toimus koolipere ühisekskursioon Hiiumaale.

I-VIII klasside õpilased ja nende klassijuhatajad sättisid end Tõnu Vaheri bussi ja õppereis võis alata. Hiiumaal saatis meid giid Urve Merendi. Külastasime looduskauneid kohti. Vaatasime Vanajõe ürgoru kõrgeid kaldaid, imetlesime rododendroneid ja suuri laineid Kalana sadamas. Ristna RMK puhkekeskuse “Merekaubamajas” oli hulgaliselt mereheidist ja Korbimägedes suured mäed.

Kõpu tuletornis nägi maad ja merd ning Tahkunas läbi ootamatu vihmavalingu “Estonia” mäletusmärki. Kui lõunapaus Kärdlas peetud, külastasime Vaemla Villavabrikut. Viimases peatuspaigas, Sääre tirbil nautisime merevaadet ja kärasime Leigeri kuju juures. 5. juunil, õppeaasta viimasel päeval tegime õppereisist kokkuvõtteid ja õpilased esitasid telesaadete vormis humoorika tagasivaate eelmisele päevale. Päev Hiiumaal ja samal ajal toimunud IX klassi esimene eksam läksid igati korda. Tänud osalejatele ja ürituse organiseerijatele.

Õpetaja Urve Vakker