Inglise toidu päev

Neljapäev, 17. aprill 2014 Lümanda koolis oli mitmekordset ootusärevust täis. Saabumas olid kevadpühad ja pikk nädalavahetus ning algamas oli inglise toidu päev. 5.-9. klassi õpilased olid paar päeva varem meisterdanud Inglismaast erinevaid teemaplakateid, mis olid üles riputatud kooli õppekööki. Ärevust lisas tõik, et toiduvalmistamine proua Martha Hubbarti käe all pidi toimuma inglise keeles. Nii mõnigi õhkas, kas ma ikka oskan piisaval hästi juba inglise keeles kõnelda. 5.-7. klassi õpilased pidid valmistama kogu koolile tüüpilise inglise magustoidu – kausikoogi “Trifle”. Ülesandega saadi suurepäraselt hakkama ning suhtlemine võõrkeeles läks ladusalt. Juhendaja proua Martha kiitis kokkuvõtteid tehes õpilasi ning vastas õpilaste küsimustele. Küsimusele, et mis on tema lemmikvärv, vastas ta  – kollane. Kohtumise lõppedes kinkisidki 5. klassi tüdrukud talle kimbu säravkollaseid nartsisse ja CD Lümanda kooli õpilaste folkloorikavaga. Õpilastele meeldis nii õpituba kui ka magusroog. Inglisepärase pearoa valmistas sellel päeval kooli kokk Kati Lindau, milleks oli kana-seene taignakattega kaste riisiga.

Vaata pilte

Õp Pille Jõgi