Jalgpalli meistrivõistlused Lümandas

Esmakordselt selgitati maakonna noorte meistrid jalgpallis 2007. aastal ehk 10 aastat tagasi. Seega jõudsime sel aastal 3. mail mängitud turniiril 11. korrani. Osalesid 7 tüdrukute (Muhu, Aste, Kahtla, SÜG, Salme, Lümanda ja KG) ning 8 poiste (Muhu, Aste, Lümanda, SÜG, KG, Valjala, Kahtla, Salme) võistkonda.
Nagu esimesel turniiril, nii ka sel aastal olid võitjakoolideks Salme poisid ja SÜG-i tüdrukud. Esikohtadele järgnesid poistel SÜG, KG ja Lümanda ning tüdrukutel KG, Lümanda, Salme.
Meie kooli esindasid tüdrukutest Victoria Vihman, Kerli Kask, Eva Ratas, Edith Ly Lindau, Liise Lindau, Liisu Lilles, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles ning poistest Sander Lonks, Kristo Ninn, Mark Lonks, Uku Kassuk, Juhan Tuulik, Rando Tarkmeel, Kaarel Gustav Käbin, Markus Melnik ja Joosep Lonks.
Turniiril osalesid 117 mängijat, 17 tüdrukut tabasid 26 korda väravat ja 13 poissi lõid 21 väravat.
Kümne aasta jooksul on vähemalt korra osalenud tüdrukute turniiridel 16 Saare maakonna kooli ja 18 noormeeste koolide esindust. Kui 2007. aastal osalesid vaid 2 tüdrukute võistkonda, siis enim osalejaid koole oli 2012, koguni 10. Ka poiste esimesel turniiril oli väikseim osalejate arv 5, 2010-2013 oli osalevaid koole poisteturniiril 10-12. Kokku on osalenud 101 poiste ja 75 tüdrukute esindust.
Poiste turniiridel on medaleid võitnud 9 kooli meeskonda, SÜG 8 ja Lümanda 5 korda. Edukaim Salme kool, kes on tunnistanud vaid esikohti (7 korda). Ka tüdrukute esikolmikusse on jõudnud 9 kooli. 10 korda Lümanda (neist 5 korda esikohad), medalile tulnud enim veel Salme 6 ja SÜG 5 korda. Üldse on medaleid võitnud nii poiste kui tüdrukute turniiridel kokku 12 kooli, Lümanda 15, Salme ja SÜG 13 korda. Kui tavaliselt on olnud meeldivad ja soojad kevadilmad, siis 2011. aasta üllatas totaalse lumesajuga ja lõpuks toimus platsidel pigem mudamaadlus. Tänud kohtunikele: Liisa Mere, Kristi Tuuling, Sander Viira, Kristo Kallas ja Egert Oll. Eesti juubeliaastal on ootamas taas meistrivõistlused Lümandas, siis juba 12. korda.

Korraldaja Urve Vakker