Jalgpallipäev Lümandas

Eesti Jalgpalli Liit alustas 2012. a  kooliprojektiga „Jalgpall kooli“.  6. mail 2013 jõudis järg Lümanda kooli kätte. 
Päev algas väikse jututoaga. Kõik üheksa külalist tutvustasid ennast ja rääkisid oma sattumisest jalgpalli juurde. „Kõik ei pea olema mängijad, on palju võimalusi, et kaasa aidata oma lemmikspordiala arendamiseks. Võib olla kohtunik, treener, õpetaja, ametnik, fänn,“ rääkis Hiiumaalt pärit FC Kuressaare rekordimasin, tegevjuht ja ründaja Martti Pukk. Elevust tekitas ka Lümanda kooli oma mees Sander Laht.  Kui Sander hakkas regulaarselt harjutama 5. klassis, siis Maikko Mölder tegi debüüdi jalgpallis alles 18-aastaselt ja tõusis kiiresti omaealiste koondisesse.  Praegu treenerina töötav Jan Važinski on ise mänginud kõvasti jalgpalli ja on ka Teet Allasele treeneriks olnud. Siim-Sten Palm on hoopis Raplast pärit ja sel hooajal lööb kaasa väravavahina saarlaste esindusmeeskonnas. Kuressaare naistekoondist esindasid Kateriin Pani, Annemari Pruul ja Gristi Adrat. Kõik esinejad rõhutasid, et pallimängus on tähtis meeskond, koostöö ja sõbralikud suhted, siis on võistkonnal ka edu loota. 

Spordiplatsil olid erinevad harjutused ja juhendajad jagasid nõuandeid. Mängiti trips-traps-trulli, püüti sabasid, tehti kõvasti pealelööke ja veel erinevaid harjutusi. Ilus jalgpallipäev lõppes suure ühismänguga. Et mäng jäi viiki, tuli ka penaltid ära proovida. 

Koolipere tänab ka kingitud jalgpallide eest, sest on ju palli olemasolu üks eeldus, et mängijad tee platsile leiavad. 5-11-aastaseid kutsuti kaasa lööma jalgpalli suvelaagrites ja kahe kooli ühist naiskoondist võistlema juuli lõpus toimuvale Saaremaa Cupi turniirile. Osa mänge peaks plaani kohaselt ka Lümanda spordiväljakul toimuma.

Täname 6. mail külas olnud Eesti Jalgpalli Liidu ja FC Kuressaare jalgpalliklubi jalgpallureid. Vaata pilte: fotoalbum.ee/photos/unistus456/102338561

Scroll to Top