Jalgpallurid vabariigis kolmandad

Jalgpallurid vabariigis kolmandad

Lümandas on usinasti jalgpalli mängitud juba üle 20 aasta. Ja ikka tuleb ette, et saavutatakse häid kohti nii maakonnas kui ka vabariigis. Aasta tagasi käivitus Eesti Jalgpalli Liidu ja Koolispordi Liidu poolt uudne võistlus osavusfestival „Värav!“ . Ka siis läks meil päris hästi, vaid ühe ala ebaõnnestumine jättis meid vabariiklikus finaalis 25 võistkonna hulgas täpselt keskele. Sel aastal harjutasime usinalt, käisime Pärnu maakonna etapil Kilingi-Nõmmel veel kogemusi omandamas ja kõik need ettevõtmised lõppesid selle aasta vabariiklikus finaalis 3. kohaga.
Finaal toimus EJL Sisehallis Tallinnas 7. aprillil, osalesid 22 kooli 150 õpilast. Eelvõistlused toimusid 11 maakonnas ja osales ligi 700 õpilast (maakonnas ka 1.-3. klasside võistkonnad). Vabariikliku festivali avas etteastega parim jalgpalli freestyler Eestis – Eno Lints. Osalised said autogramme võtta ja juttu ajada Eesti jalgpallikoondise legendide Sergei Pareiko ja Joel Lindperega ning toimus siili esmaesitlus. Eesti jalgpalli maskotiloomaks sai siil 2014. aasta lõpus. Kui algselt ehtis siil meie jalgpallikoondise särke ja pükse, siis nüüd oli ta osavusvestivalil „Värav!“ väikeste jalgpallisõprade ees. Teatavasti on siil on meie rahvuseeposes Kalevipoeg peategelase hea nõuandja. Ta on väga tark ja visa loom, keda pole lihtne maha murda ja kes on võimeline ka ise vastast ründama.

4.-5. klasside 6-liikmelised võistkonnad (enamasti 2 tüdrukut ja 4 poissi) pidid sooritama kolm teatevõistlust ja paremus selgus kohapunktide liitmisel. Esimeses, palli triblamises, oli Lümanda eriti edukas. Esimene voor võideti ligi 10 sekundilise eduga. Teistkordsel raja läbimisel ületasid kolm esimest senise rekordi ja lõpetasid kõik 1 sekundi sees. Lümandale 3. koht. Ka harjutuses „Turbo“ (tribla ja värava tabamine) saavutasime väga kõrge 3. koha. Väravate löömises olime taas veidi nõrgemad ehk lõime mõne korra mööda, 13. koht. Kõik kohapunktid kokku arvestades andsid aga kindla medalikoha. Võitis veenva ülekaaluga Lasnamäe Vene Gümnaasium (kõik 3 alavõitu), teine Tabasalu Ühisgümnaasium ja pronksmedali omanikeks said Helina Tarkmeel, Victoria Vihman, Gert Lonks, Rando Tarkmeel, Mark Lonks ja Joosep Lonks. Meile järgnesid Haapsalu, Suure-Jaani, Paikuse jt. Lümanda õpilasi treenisid õpetaja Urve Vakker ja treener Sander Viira.

Õpetaja Urve Vakker