Jalgrattamatk August Mälgu radadel

Kolmapäeval, 30. septembril käis 5. klass jalgrattamatkal August Mälgu radadel, et tähistada meie kooli kõige kuulsama direktori 120. sünniaastapäeva. Matk algas koolimaja juurest ja vahepeatustega Leedris ning Kabeli väljal jõuti Koovi külla Vähiku tallu. Vaatasime pisut õues ringi ja edasi läks sõit mere äärde. Seal toimus piknik, mängiti erinevaid mänge, lavastati näidend. Matka käigus toimus koduloo tund, sest õpilased said teadmisi Leedrist kui sumbküla tüüpi külast. Ka seda, et üks August Mälgu vendadest elas Leedris. Kabeli väljal oli huvitav teada saada, et kunagi peeti hoopis seal Lümanda jaanitulesid. Matka ajal tuli teha fotosid, sest uuest nädalast hakkavad õpilased oma muljeid kunsti tunnis üles joonistama. Ilm oli matka soosiv, paistis päike ja puhus vaikne tuul. Kui muidu oli suve tunne, siis üle meie lennanud sookured teatasid, et sügis on käes. Matka kordaminekule aitasid kaasa Tõnise ja Mia emad. Tänud nendele!

Klassijuhataja Tiina Niit