Jõulud vanasti

Meie kooli 1.-3. klasside õpilased veetsid reedel, 15. detsembril, huvitava ning hubase pärastlõuna Vikil Mihkli Talumuuseumis. Vana taluhoonete kompleks toimis tõelise ajamasinana, sest mitmetes hoonetes ja kõikides tegevustes saime tunda ning läbi elada ammuste jõuluaegade hõngu. Rehemajas võisime paitada ja leivaga toita lambaid. Saunas kohtusime jutuka, kuid hämarust armastava saunavaimuga. Külaplatsil tegi hobune Eva vankrisõitu. Sepikoda pakkus võimaluse teha koolile õnnetoov hobuseraud. Elumajas saime teha tanguvorste ning pilliroost kaunistusi ja mängida tuppa toodud põhuhunnikus. Ja ei lastud meid veel niisama tulema! Ühisel söömisel maitsesid ülihästi köögiviljad ning isetehtud tanguvorstid, suu sai magusaks kodusaia ja kirsimoosiga. Enne koduteele asumist nägime ära ka õnne toovaid mükse jagava jõulusoku.

Õpetaja Anneli Saarela