Kireva näituseaasta lõpetavad kevadlilled

Koolis on tore käia ja töötada, sest ikka ja jälle on kuskil miskit põnevat vaatamiseks välja pandud. On väga keeruline kokku lugeda, mitu näitust meil aasta jooksul on toimunud, sest mõni näitus kestab väga lühikest aega, mõni on peidus klassiruumis… Seintel on aastaringi kunstinäitus, aga kui tööd seal pidevalt vahetuvad, kas siis on tegu ikkagi mitme erineva näitusega?!

Suuremaid väljapanekuid oli meil tänavu viis. Õpetajate päeva puhul olid uudistamiseks õpetajate kooliaegsed tunnistused. Kellel olid ainult viied? Kas tõesti ka kolmemehest võib saada õpetaja? Mis aine see kirjatehnika veel on?

Vabariigi aastapäeva paiku pani käsitööõpetaja Maret koos õpilastega üles näituse kirikinnastest, mille kudujate seas oli nii meie kooli õpetajaid kui ka õpilaste emasid-vanaemasid. Küll on mõnel ikka püsivust antud, imelised mustrid ja ühtlane kude!

Märtsis oli meil näituse peategelaseks Barbara Millicent Roberts ehk Barbie, kes tähistas 9. märtsil oma 65. sünnipäeva. Kui meie haridustehnoloog, bioloogia, ökoloogia, loodusõpetuse, informaatika ja väitluse õpetaja ning ringijuht Sirje Lulla poleks oma kogu avalikustanud, ei teaks vist paljud siiamaani, kui suur ja kirju on Barbiede maailm!

Õpilaste omaalgatus on koolielus üks suuremaid rõõme. 1. klassi õpilane Steven Arthur soovis korraldada näituse oma vanavarakogust. Vanad telefonid, noatupp, vedrukaal, kõikvõimalikud võtmed jms osutusid nii populaarseks, et sellest tegi videoloo isegi Saarte Hääl.

Traditsiooniliselt lõpetab näituseaasta 5. klassi õpilaste kevadlillede väljapanek. Küll on kena!