Klassijuhataja kiri tänavustele lõpetajatele

Armsad Larus ridibundus-ed!

Juba meie esivanemad teadsid, et tibusid tuleb lugeda sügisel. Nüüd, mil te kõik olete oma tiibadesse saanud pärituule ja alustate uute rännakutega, on minul teie põhikooli viimase klassijuhatajana hea veel teile lehvitada ning kõike parimat soovida. Tänan teid ? Loore Leida, Erik, Karl Markus, Kristi, Eerik, Juhan, Markus, Kristina ja Kusti nende imeliste ja seiklusrohkete viie aasta eest. Me jõudsime teiega nii palju teha ning läbi matkata mitmeid põnevaid kohti. Kindlasti jäi meil midagi ka tegemata ja kuhugi minemata, aga see tähendab vaid seda, et need tuleb teil nüüd endal ette võtta ja ära teha. Ning kui üksi on igav, siis saab ju ka alati seda koos teha. Leidke siis ikka tee tagasi ka oma väikesesse põhikooli ning meenutage seda üheksat aastat hea sõnaga ja ärge unustage Marcus Tullius Cicero sõnu, et hominis mens discendo alitur et cogitando. Oled sa siis ametikoolis või gümnaasiumis, mandril või saarel – oma mõistust toida ikka ise ning anna talle seda toitu ikka julgelt.

Imelist kooliaasta algust teile!
Teie endine klassijuhataja
Sirje Lulla

PS: Teid jääb meenutama teie laul

Kauges külas väikses koolimajas
õppisin ma 9 aastat.
Kalkulaator ja mu armas pliiats,
aga kontrolltööks neist mul piisab.

Jooksen sööma oma lemmiksööki,
et saada suureks 16. juuniks.
Võtan kaasa lilled ja naeru,
mõeldes sulle, õpetaja Lulla.

Refr:
Siin Lümmi ringil teisi näinud pole veel.
Tühi tee ja väsimus on sees.
Siin ei ole pakiautomaati,
on vaid loodus, puhas loodus.
Pole tanklat, pole ühtki tanklat.
Kõik on siin vaid Lümmi moodi.

Jooksen hirmus, pinalite möllus,
et jääda ellu 16. juuniks.
Siis on pidu, meie lõpupidu.
Seal on rahvas, meie rahvas.

Refr:
Siin lümmi ringil teisi näinud pole veel.
Tühi tee ja väsimus on sees.
Korraks vaatan seljataha veel,
armas kool ja kiviaia tee.
Korraks vaatan seljataha veel,
armas kool ja kiviaia tee.