Kodanikupäeva viktoriin

26. novembrist kuni 6. detsembrini 2013 sai lahendada kodanikupäeva interneti viktoriini. 18. detsembril selgusid tulemused. Üritust korraldas, (koostas küsimused, reastas tulemused, tegi  statistika) Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutus (MEIS).
 5.-6. klasside arvestuses osales ~1350 õpilast üle vabariigi. Neil tuli valikvastustest teha õige valik, sh võis kiiresti kiigata ka interneti lehekülgedele, aega ülesannete lahendamiseks oli üks tund. Saaremaa koolidest osalesid Kahtla ja Lümanda. Meie kooli parimana kogus Iris Piirsalu 33 punkti 38-st võimalikust ja saavutas 68.-119. koha. Meie ülejäänud kuuendikud kogusid punkte 32-24.

7.-12. klasside arvestuses oli osalejaid ligi 6300, sh ühes arvestuses kutsekoolid, gümnaasiumid ja põhikoolide õpilased. Neil tuli ühe tunni jooksul vastata 50 küsimusele. Saare maakonna koolidest leidsin veel Aste, Kahtla, Leisi ja SÜGi õpilasi. Saarlaste parimana saavutas 92.-111. koha 51 punktiga 68-st võimalikust Aleks Teller.  Esimese tuhande hulka (~800)  tuli ka Kadi Kangur 39 punktiga. Ülejäänud meie õpilaste punktid olid 36-27-ni. Valdavalt osalesid gümnaasiumite õpilased kõikjalt vabariigist. Nii kuuendikele kui ka ülejäänutele olid küsimused ühiskonnaõpetuse teemadel kui ka lihtsalt silmaringi näitavad. Kokkuvõttes osalesid meie õpilased tublisti üle keskmise ja olid heal tasemel. Täpsemalt tulemused ja osalejate oma vastused meis.ee/viktoriin       

Õpetaja Urve Vakker