Kodutütarde spordipäev Lümandas

Laupäeval, 3. oktoobril oli Lümanda spordiväljak siginat-saginat täis, sest toimus kodutütarde spordipäev. Mõõtu olid tulnud omavahel võtma 36 kodutütart Muhust, Tornimäelt, Astest, Mustjalast, Vanalinna rühmast ja muidugi Lümanda enda tütred. Võisteldi viiel alal: kotijooksus, võimlemisrattaga slaalomis, “känguru”hüpetes, discgolfi ketastega täpsusviskes ja saapaviskes. Viie võistluse kokkuvõttes oli nooremate kodutütarde arvestuses Lümanda tüdrukutest parim Maarja-Rebeca Luhtaru, kes sai 8. koha. Suuremate kodutütarde arvestuses tuli Lümandasse kolmikvõit, 1. koht Liisu Lilles, 2. koht Kaili Lilles ja 3. koht Helina Tarkmeel. Iga üksikala kolme parimat ja ka kokkuvõtte kolme edukamat autasustati diplomiga, mille kujundas 7. klassi õpilane Ane Mona Tarakanova. Võistluse kohtunikeks olid samuti Lümanda kodutütred. Peakohtunikuks ja suureks abiks võistluste õnnestumisel oli õpetaja Urve Vakker.
Kodutütred on 19. jaanuaril 1932. aastal loodud tütarlaste vabatahtlik isamaaline Kaitseliidu noorteorganisatsioon, millel on oma põhikiri ja sisekord. Kodutütreks on 7-18-aastased tütarlapsed. Nende missiooniks on vabatahtlik ja aktiivne panustamine oma tegevusse. Sportlik toimetamine Lümandas oli üks osa sellest.

Tiina Niit ja Urve Vakker