Kohtumine kirjanik Gerli Pajuga

20. jaanuaril kogunes Lümanda Põhikooli saali nii väikseid kui suuri raamatusõpru, et kohtuda kooli vilistlasest noore kirjaniku Gerli Pajuga. Publiku hulgas oli õpilasi eelkoolist kuni 5. klassini ning suurest uudishimust ei suutnud eemale jääda ka tema endised õpetajad.

Gerli tutvustas oma esimest lasteraamatut „Kassiparadiis”, mis põhineb tõestisündinud lool. Viieaastane tüdruk oli hiljuti saanud väikevenna ja vanematel ei jagunud talle enam nii palju tähelepanu kui varem. Tüdruku suurimaks lohutajaks olnud kassipoeg aga suri ootamatult. Leinast aitasid üle saada ema kirjutatud sooja huumoriga lood Kassiparadiisist.
Küllap andsid õpilaste poolt esitatud küsimused Gerlile mõista, et lapsed jäävad ootama tema sulest ilmuvaid järgmisi lugusid. Kohtumise lõpus said huvilised osta raamatuid, paluda autogrammi ning lahkuda rõõmsa teadmisega, et kirjanikud võivad võrsuda lausa meie oma koolist.

Pildil 1. klassi õpilased Ingrid Kuivjõgi, Markus Asuja ja Sven Reonda autogrammijahil.

Õppealajuhataja Kairit Kiisla