Kohtumine lastekirjanik Mika Keräneniga

Reedel, 20. oktoobril oli Lümanda kooli õpilastel võimalus kohtuda populaarse, soome päritolu, kuid eesti keeles kirjutava lastekirjaniku Mika Keräneniga. Kohtumine algas lustliku võrdlusega, et kirjaniku eesnimi „Miga” kõlab nagu eesti keeles siga või viga. Kuna tegemist oli rahvusvahelise ettelugemispäevaga, kasutas Keränen juhust ja luges ette humoorikaid seiku oma kahest viimasest teosest, värskelt ilmunud „Jõmmust” ja novembris ilmuvast krimiloost. Mika Keränen kirjeldas värvikalt, kuidas need lood sünnivad ning mida ta kõike peab selleks tegema. Näiteks sõitma mööda Emajõge, et mõelda välja koht, kuhu saaks peita lodi Jõmmut. Kohtumise lõpus oli lastel võimalik saada autogramme ning osta tema viimast raamatut.

Õpetaja Pille Jõgi