Koolipere tähistas emakeelepäeva

14. märtsil tähistasime koolis emakeelepäeva. Sellele eelnes traditsiooniline ilusa käekirja konkurss, kus osalesid nii õpilased kui õpetajad. Õpilaste käekirju hindas auväärne žürii koosseisus kunstiõpetaja Kristina Tiitson, direktor Liia Raun ja sekretär-raamatukoguhoidja Pille Teller. Hindamine ei olnud kerge, kuid ilusaimaks tunnistati järgnevate õpilaste tööd – 1. kl Indy Soome, 2. kl Helena Hansen, 3. kl Liisa Kallas, 4. kl Laura Lindau, 5. kl Linda Maastik, 6. kl Kreete Malm, 7. kl Ketriin Rääk, 8. kl Mia Maastik, 9. kl Tuulika Väli. Õpetajate töid hinnanud õpilased hääletasid võitjaks õp Kristina käekirja. Tänavusi tulemusi vaadates tundub, et järgmisel aastal teeme konkursi kahes kategoorias – poisid ja tüdrukud.

Lisaks käekirjakonkursi austasustamisele oli mõlemas majas toimunud emakeelepäevale pühendatud kogunemisel veel temaatilisi tegevusi. 3. ja 4. klassi õpilased tegid ettekanded selle kohta, kuidas on alguse saanud emakeelepäeva tähistamise traditsioon ning juhtisid tähelepanu Kristjan Jaak Petersoni tähtsusele. 1. klassi õpilased esitasid dramatiseeritud luuletuse, kust selgus, et tähtis pole mitte sõnade rohkus, vaid hoopis sisu. Mõtiskleti ka selle üle, missugused eestikeelsed sõnad on eriti kauni kõlaga. 5.-9. klassi õpilased said lugeda ja kuulda erinevaid tekste (eesti keel enne 13. saj, saarte murre, släng, kantseliit ehk bürokraatisläng, kujundlik keelekasutus) ning ära arvata, mida autor oli tahtnud öelda. Nuputada sai ka pildikeeles kirja pandud mõtteterasid. Arva ära, mis on kirjas viimasel fotol oleval ekraanil?

Kairit Kiisla, Liise Kukk

Fotod: Terje Kaskmäe, Kristina Tiitson