Koolivikker 2022

Loominguline ja tarkust täis päev Lümanda koolis

Teisipäeval, 15. novembril toimus järjekordne koolidevaheline mõõduvõtmine Koolivikker 2022, kus osales 13 maakonna kooli, sealhulgas ka meie õpilased.

Selle aasta loominguliseks ülesandeks oli valgusti tegemine taaskasutatavatest materjalidest. Samal ajal lahendasid viieliikmelised võistkonnad Lümanda Majas mälumängu küsimusi, mis olid jagatud kolme ossa. Esiteks toimus teadmiste kontroll klasside kaupa. Iga üksikliige 5.–9. klassini lahendas oma klassi ülesannet. Teises osas olid küsimused viimase nädala Saarte Hääle uudistest ja kolmas arvutipõhine Kahoot-viktoriin silmaringi kohta. Kahte viimast vastas kogu võistkond koos. Klasside mälumängus oli parim Hariduse kool, Saarte Häält tundis enam Aste, Kahootis tegi tugeva lõpuspurdi Lümanda kooli esindus.

Eriilmelisi valgusteid meisterdati kahes vanuserühmas (5.–6. klass ja 7.–9. klass). Valminud töid oli žüriil päris raske ritta seada. Pingelise töö tulemusena selgusid hindajate lemmikud, need olid nooremas astmes Hariduse ja vanemas Lümanda kooli meistritööd. Žüriisse kuulusid Margit Kuus, Tiia Naagel, Kristjan Jansen ja Ivo Visak. Kaks viimast andsid pärast õpilastele väikse ülevaate hindamise põhimõtetest ja huvitavatest nüanssidest erinevate valgusallikate kohta. Kiita said kõik, sest tööd olid tõesti erilised ja praktilise väljundiga. Nooremas rühmas osutus parimaks Hariduse kooli töö, kohe kannul Lümanda. Vanemas rühmas vahetasid samad koolid kohad.

Kui õpilased oma valgusteid meisterdasid ja mõttetööga tegelesid, olid saatjad õpetajad koondunud kodundusklassi ja tõstsid oma kulinaarseid oskusi.  Kooli söökla kostitas kõiki osalejaid maitsva õunakoogi ja morsiga. Üritusega olid seotud paljud meie kooli õpilased võistlejate ja abilistena, töötajatest ilmselt kõik kokkadest-koristajatest õpetajate-direktorini, kaasa arvatud rahvamaja juhataja. Pedagoogide ajutrusti eestvedajad olid Liise Kukk ja Kristina Tiitson.

Lümanda õpilased vastu võtmas esikoha tunnustust

Et hoida üleval väikest hasarti, peeti ka koolidevahelist arvestust ja liideti mälumängu ning kunstitööde pingerea kohapunktid. Tähtis oli eelkõige stabiilne esinemine. Kokkuvõttes hõivas 3. koha Valjala esindus. Tõeline duell toimus Hariduse ja Lümanda kooli vahel. Vaid ühe punktiga edestas Lümanda oma rivaali, saavutades 1. koha. Meie 9-liikmelises esinduses võistlesid vapralt Kreete Malm, Maarian Vammus, Liisa Leana Kanarbik, Anni Kukkela, Johanna Väli, Arthur Raun, Kaur Robin Vaher, Sander Kallas ja Karl Priido Hoogand. Seega on Lümanda koolil võitjana au võõrustada maakonna koole taas aasta pärast, kui toimub Koolivikker 2023.

Meie üritus sujus suurepäraselt ja koostöö oli kiire, korralik ning muljetavaldav. Peale meie õpetajate, kes pidasid mõttetalguid mitme kuu jooksul ja kus kõik andsid oma panuse ürituse õnnestumisse, oli meil veel rida abilisi väljastpoolt. Suur tänu teile! Aitäh, sponsorid/toetajad/abilised: Ulvi Põld, Taavi Põld, Maria Rääk, Andi Kuivjõgi, Kalevi Kommipood, kauplus Magaziin, Lilian Maastik, Jaanika Vihman (ja Hammarproducter OÜ), Katerine Tiitson, Miina Luigend, Sirje Salumaa. Ka oma kooli õpilasi oli igal sammul tegusalt toimetamas.

Kõik kinnitas veelkord, et ühtsuses peitub jõud ja koostöös sünnib suurepäraselt korraldatud üritus.

Urve Vakker