Laulupeo info

Tallinnasse XXVII laulupeole „Minu arm“ sõidab mudilaskoor “Villvallikad” 6. juulil, tagasi koju jõutakse 7. juulil. Väljasõit 6. juulil kell 6.50 Lümanda kultuurimaja parklast.

Lastel tuleb kaasa võtta:

? Riided rongkäiguks ja esinemiseks
Tüdrukutel – hele kleit, rahvariidevöö, punased sukkpüksid, sõlg, mugavad kingad rongkäiguks, hele peakate;
poistel – mustad püksid (soovitavalt viigipüksid), valge triiksärk, punane kikilips, laulupeokott, mugavad kingad rongkäiguks, hele peakate.
? Laulupeokott – üle õla või seljas kantav väike riidest kott, millega sobib rongkäiku minna. Sellesse peaks mahtuma väike veepudel, taskurätikud, taskuraha, vihmakeep, telefon. Koolil on olemas punased riidest õlakotid, mida saame kasutada. Võimalus on ka ise tellida laulupeo kauplusest (interneti kaudu) laulupeoteemalised seljakotid.
? Magamisvarustus – magamiskott, madrats, pump madratsi jaoks (see ei peaks olema igaühel, tark oleks omavahel jagada), magamisriided.
? Pesemisvahendid – hambahari, hambapasta, rätik, duššigeel või seep.
? Vahetusjalanõud – head on plätud, millega saab nii söömas kui ka pesemas käia.
? Vihmakeep – värvitu, läbipaistev, et saaks vihma korral ka rongkäigus kasutada.
? Vaba aja riided – mugavad riided, millega olla ööbimiskohas, käia söömas, võimaluse korral ka linna peal (juhul kui tekib võimalus Tallinnas ringi liikuda).
? Veepudel, taskurätikud, kamm.
? Taskuraha – maiustuste, joogi, laulupeo meenete vms jaoks. Soovi korral võib anda osa rahast saatja õpetaja kätte (nt 5 eurot), kes aitab osta täiendavat kehakinnitust.

Meie ööbimikohaks Tallinnas on Saksa Gümnaasium (Kadriorus).
Tallinnasse jõudes sõidamegi kohe ööbimiskohta, kus paneme maha oma kompsud,
kotid, seame end valmis ning seejärel viiakse meid rongkäiku.
Esinemisriided peaks kohe hommikul minnes juba seljas olla, siis pole vaja neid
riidepuuga kaasa võtta ega majutuskohas nende pärast muretseda.

Söömine on korraldatud lauluväljakul (mõlemal päeval lõunasöök) ja koolimajas (hommiku- ja õhtusöök). Viimane tasuta söök on 7. juulil lõunasöök. Peale seda peab igaüks ise hakkama saama, st kas kaasa võtma või ostma lauluväljakult. Esimese tasuta söögi (laulupeoliste supp) saavad lapsed kohe peale rongkäiku. Sinnamaani peame ise hakkama saama.
NB! Kindlasti tuleb 6. juulil hommikul süüa (kas kodus või praami peal) ja midagi kaasa võtta, et enne rongkäiku minemist saaks keha kinnitada.

Käepaelad ja majutuskaardid saavad lapsed kätte bussis või vahetult enne rongkäiku minemist. Käepael tagab vaba liikumise nii lauluväljakul kui ka ühistranspordis. Kui laps võtab kaasa telefoni, siis palun selle telefoni nr edastada saatjale õpetajale koos lapse nimega (1. ja 4. klass õp Terje Kaskmäe, 2. ja 3. klass õp Anneli Saarela).

NB! Nende laste puhul, kes ei ole kogu aeg mudilaskooriga (ööbivad mujal, sõidavad ise Tallinnasse) palume kindlasti õpetajate käest küsida täpsed kohalolekuajad ja kohad. Rongkäik saab alguse 13.00, aga valmis peab olema vähemalt 12.30 õiges kohas.