Lauluvõistlus “Laululind”

Kui sul tuju hea

„Kui sul tuju hea, siis käsi kokku löö…“ Just selle toreda lauluga algas selleaastane Lümanda Laululind. Lümanda põhikooli saali oli kogunenud pea 30 laululast nii lasteaiast kui koolist. Publiku hulgas oli kaasaelajaid-toetajaid sõprade, vanemate, vanavanemate ja teiste näol. Nagu ühele võistluskontserdile kohane, oli kohal ka zürii koosseisus: Erna Niit, Mart Maastik ja allakirjutanu.

Hääled lahti lauldud oligi aeg alustada meie võistluskontserdiga. Ürituse peakorraldaja, Lümanda kultuurimaja juhataja Ulvi Põld tutvustas lauluvõistluse juhendit ja soovis kõigile esinejatele laululusti ja esinemisjulgust. 9. klassi noormehed Mark Kiks ja Ainar Treirat olid teadustajateks ja abimeesteks mikrofonide sättimisel. Laval käinud lapsed laulsid küll sõprusest, kevadisest ilmast, loomadest, kodust jne. Esitusele tuli ka paar võõrkeelset lugu – soome ja inglise keeles. Iga laululind sai tänutäheks tunnuskirja ja raamatu. Kogu suure ja tänuväärse töö laste juhendamisel olid ära teinud muusikaõpetajad Ülle Reinsoo ja Karin Pulk. Toredaid laule nautides mõõdus kontsert kiirelt. Züriil tööks oli seekord valida välja lapsed, kes esindavad Lümanda valda nelja valla lauluvõitslusel Rannalapse laulud. Edasi pääsesid Friida Põld, Sanna-Reesi Hoogand, Maria Ahman, Jaanika Himmist. Veel märgiti ära tublid laululapsed oma vanuserühmadest – Mia Maastik, Marina Kask, Karl Priido Hoogand, Juhan Tuulik, Victoria Vihman, Andra Kuivjõgi. Publiku lemmikuks osutus Helena Lindau. Kontserdi lõppedes oli kõigil võimalus keha kinnitada koolikoka Kati Lindau ülimaitsva kringliga. Selleks korraks sai meie võistluskontsert edukalt läbi. Rõõmsas meeleolus asuti koduteele, et tuleval aastal jälle kokku saada ja kohtuda nii vanade kui ka uute laululastega. „ Kui sul tuju hea, siis naera ha-ha-ha!“

Reet Laht
Lümanda Põhikooli huvijuht