Loodusklassis elavad hiidraagritsikad

Alates novembri teisest poolest elavad meie kooli loodusklassis kaks eksootilist hiidraagritsikat. Kerli Kask ja Eva Ratas panid neile ka nimed – Lilli ja Oskar.

Kuigi ritsikad on sündinud Eesti Maaülikooli laboris, on nende päritolumaaks Uus-Guinea. Mõlemad ritsikad on nüüdseks ka kestunud ning kasvu poolest tublisti priskemaks muutunud. Hetkel on nad umbes 12 cm pikkused, kuid nad on meil alles “teismelised” ning kasvavad kindlasti veelgi suuremaks (võib-olla lausa 20 cm-ni). Söövad nad tamme-, roosi-, õunapuu- ja vaarikalehti. Oleme neile ka talvevarusid kogunud. Kord nädalas naudivad nad “vihma”, mida pihustame pudelist. Kuigi Lilli ja Oskar on elevust pakkunud kogu kooliperele, on nad eriliselt võitnud 5. klassi õpilaste südamed, kellest ongi saanud ritsikate tublid hooldajad ja vaatlejad.