Looduspäev “Meie koduvalla loodusvarad”

Kolmapäeval, 30. oktoobril 2013 toimus looduspäev „Meie koduvalla loodusvarad“. Hommikupoolsed tunnid möödusid meie õpik-tööraamatut „Lapsepõlvemaa“ täites. Seejärel alustas 1. klass koos õpetajate Kairit Kiisla ja Urve Vakkeriga matka Leedri külas tegutsevate siirupiemandate juurde. 2.-9. klass suundus Mõisakülas asuvasse lubjakeskusesse, kus Priit Penu tutvustas koduvallas olevaid loodusvarasid ja näitas filmi lubja tootmisest. Selle lõppedes läksid 8.-9. klass Kuusnõmme külas asuvasse veevabrikusse, kus tehase tööd tutvustas Riho Niit. 6. ja 7. klass matkas mööda lubjaradasid jakülastas lubjaahjusid. Nende teejuhiks oli Priit Penu. 3. klass sai teadmisi tõrva tootmisest Enn Berensi juures. Looduspäev jätkus koolimajas, kus rühmad tegid kokkuvõtteid ja tutvustasid neid kaasõpilastele. 2., 4. ja 5. klassi õpilased olid samal Vikil Mihkli talumuuseumis, kus salvestati nende folkloorikava „Meite pere lambalugu“.