Lümanda õpilased Robotexil

2.-4. detsembril toimus TTÜ Spordihoones maailma suurim robootikavõistlus Robotex. Lümanda koolist osalesid esimest korda võistlustel ka meie robootikaringi õpilased Martin Trumann, Juhan Tuulik, Erik Ignatovitš, Hendri Lindau ja Karl Priido Hoogand. Lümanda meeskonda kuulusid Juhan Tuulik ja Erik Ignatovitš robotiga “Lymm1”, et võistelda LEGO Sumos. LEGO Sumo on kõige populaarsem võistlusala Robotexil, kus sellel aastal osales kokku 232 robotit. Läksime eesmärgiga võistluskogemusi omandama ja lootsime, et kõiki matše ei kaota. Läbisime tehnilise kontrolli ilma viperusteta ja saime loosiga koha viimases 24. alagrupis. Seega oli ligi 4 tundi aega enne võistlust ringi vaadata ja tutvuda Robotexi tegevustega. Rahvast oli palju ja poistel ka huvitavat tegemist.

LEGO Sumo võistlus algas Lümanda meeskonnale positiivselt, sest esimene võit tuli suhteliselt lihtsalt. Tuli ka teine võit … ja nii 8 võitu järjest. Võitsime oma alagrupi ilma ühegi kaotuseta ja see tundus uskumatu. Edasi läksime finaalidesse, kus vastu astusid juba kraad kõvemad vastased ja kus igal pisiasjal oli suur tähtsus. Meie robot ei olnud selliseks katsumiseks enam valmis. Robot “Lymm1”, ühest simast pime ja kummid tolmused, pidi alla vanduma kahele järgnevale robotile (tulemused vastavat 0:2 ja 1:2). Lõpuks jagasime 17.-24. kohta. Täpsem tulemuste tabel: http://voistlus.robotex.ee/2016/punktid/28/print.

Jäime võistlusega väga rahule. Tuleme järgmine aasta kindlasti tagasi ja siis juba uute eesmärkidega.

Oleme tänulikud KG robootikutele, et lisaks toetusele Robotexil saime nädal varem testida oma robotit Kuressaare Gümnaasiumis.

Robootikaringi juhendaja,
Janno Tuulik