Lümanda kool osales üleriigilisel spordinädalal

7.-13. septembril tähistati Eestis spordinädalat. Spordinädala eesmärgiks oli tõsta elanikkonna seas liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust ning pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi. Kuna noorte liikumisharjumused on aja jooksul muutunud halvemaks, oli see sündmus mõeldudki eelkõige noortele. Spordinädal paneb liikuma ligi 100 000 koolinoort pea kolmesajas üldhariduskoolis. Kampaania läbiviijad ja toetajad: Ühendus Sport Kõigile, EKSL ja ESL Jõud ning Järvamaa Spordiliit.

Ka Lümanda Põhikool võttis sellest sündmusest osa, korraldades õpilastele läbi Lümanda jooksu (1300 m). Jooks toimus 9. septembril ja seda juba 29. korda. Õpilastele oli rada teada, sest igal aastal on nad seda rada läbinud. Õpetaja Urve Vakker võttis ka aega ning 9. klassi õpilane Gerli Rakaselg tegi pilte.
1.-3. klasside arvestuses sai poistest 1. koha Juhan Tuulik (5.17,9) ja tüdrukutest saavutas esikoha Kristina Vammus (6.03,0).
4.-6. klasside arvestuses jooksis kõige kiiremini Rando Tarkmeel (4.22,7) ja tüdrukute arvestuses sai esimese koha Edith Ly Lindau (5.02,9).
7.-9. klasside arvestuses napsas poistest esimese koha omale Stiiven Sirgo(4.21,2) ning tüdrukute arvestuses jäid 1.-2. kohta jagama Kerli Kask ja Eva Ratas(4.54,3).