Lümanda robootikud tõid Robotexilt Salme koolile 1. koha LEGO Sumos

Lümanda robootikud tõid Robotexilt Salme koolile 1. koha LEGO Sumos

5. novembril osalesid Lümanda robootikaringi õpilased taas Robotexil. Seekord oli osavõtjaid oluliselt vähem aga seltskond endiselt rahvusvaheline ja tipud kohal. Sel aastal osalesime taas LEGO sumos ja joonejärgimses (vanus kuni 13).

LEGO Sumos asusid võistlustulle robotid HiHuHaHoe (Kaur Robin, Tõnis ja Arthur) ja Saekas (Sander, Artur). Lisaks osalesime võistlusel ka Salme kooli robotiga Salme Sahk 1, millega võistles Karl Priido. Salme võistkond ise ei saanud kahjuks kohale tulla ja seega toimus nö Salme-Lümanda koostöö. Viimane osutus väga edukaks ja Salme Sahk 1 tuligi kokkuvõttes LEGO Sumos võitjaks. Võib julgelt öelda, et Karl Priido talus võistlusnärvi väga hästi ja Salme Sahk 1 pälvis suurt tähelepanu. Lümanda robotitel oli sel aastal õnne vähem. Alagruppidest said mõlemad lihtsalt edasi aga finaalides andis otsad Saeka üks mootoritest ja pidi seetõttu võistluse katkestama. Robot HiHaHuHoe langes aga esikoha võitlusest, kuna suures võistluspinges ei läinud roboti programm tööle.

LEGO Joonejärgimises osales robot Nuustik (Tõnis ja Eke). Kahjuks võistluses tulemust kirja ei saadudki, sest robotil ei õnnestunud läbida tervet rada. Teatavasti sõltub joonejärgimises palju valgustingimustest platsil. Jõudsime Saaremaalt Robotexile vahetult enne võistlust ja ei saanud rada väga katsetada.

Kokkuvõttes läks võistluspäev igati korda – poisid said omadele mõnusalt kaasa elada ja tunda nii võitu kui ka kaotust. Õpilasi juhendasid Juhan ja Janno Tuulik.

PS. Poiste lubadusel, et juba järgmises robootikatunnis hakkavad nad omale järgmiseks Robotexiks roboteid ehitama, võtan ma sõnast ja panen siia kirja 😉

Loomulikult täname Saaremaa valda, et endiselt toetasite õpilaste osalemist Robotexil!

Kohtumiseni Robotexil 2022
Juhendaja Janno Tuulik