Lümandas parimad noorjalgpallurid

2. mail toimunud jalgpalli juubeliturniirist võtsid osa 5 tüdrukute ja 6 noormeeste võistkonda maakonna seitsmest koolist. 10. korda toimunud noorte jalgpallimeistrivõistlusel võidutsesid Lümanda tüdrukud ja Salme poisid. Maakonna meistriteks tulid tüdrukutest: Lisett Nurja, Eva Ratas, Kerli Kask, Edith Ly Lindau, Helina Tarkmeel, Victoria Vihman, Kristin Himmist ja Marii Silts. Võitjatele järgnesid SÜGi ja Orissaare tüdrukud ja noormeestest Lümanda ja Saaremaa Ühisgümnaasium.
Poisid mängisid meeskondlikult ja alagrupist jõuti täiseduga poolfinaali. Penalti löömisega saavutati õigus mängida Salme vastu finaalis. Siin suutsid salmekad edukalt realiseerida karistuslöögi. Hõbeda meeskonnas mängisid: Stiiven Sirgo, Karl-Alder Kuivjõgi, Sander Suurna, Mihkel Kiks, Sander Lonks, Markus Melnik, Kristo Ninn, Rando Tarkmeel ja Joosep Lonks. Võitjatele järgnesid SÜGi ja Orissaare tüdrukud ja noormeestest Lümanda ja SÜG. Osalesid veel Aste, Valjala ja Kuressaare Gümnaasium.
86-st mängijast sai värava löömisega „ jala valgeks“ 13 noormeest ja 10 neidu. Tüdrukute edetabelit selles valdkonnas juhtis Eva Ratas (5, Lümanda), talle järgnesid Kerli Kask (3, Lümanda) ja Marilis Remmel (2, SÜG). Kokku löödi tüdrkute mängudes 17 väravat. Noormeestest oli edukaim väravakütt Stiiven Sirgo (3, Lümanda), järgnesid Karret Sepp, Oliver Himmist (mõlemad Salme) ja Markkus Nuut (Valjala), kõik 2 tabamust. Veel 9 pallurit lõid kõik ühe värava.
2007. aastal alanud meistrivõistlustel on Salme noormehed võitnud 6 ja Lümanda türdrukud 5 tiitlit. Tüdrukutest on kõigil turniiridel osalenud vaid Lümanda ning noormeestest Lümanda ja Salme. Osalenud on 16 kooli naiskonda ja suurim konkurents oli 2012. a. 10 vastast ja väikseim esmakordselt 2007. a. 2 naiskonna vahel. 2009 ja 2011 oli poiste meistritiitlit püüdmas 12 kooli ja väikseim osalejate arv (5) oli samuti 2007.a.
Sel aastal olid kohtunikeks Liisa Mere ja Sander Viira. Võistlusi toetasid Saaremaa Valdade Spordiliit ja Lääne-Saare vald.

Õpetaja Urve Vakker