Lümandas sportisid maakonna kodutütred

Kui tavaliselt spordipäeval hüpatakse, joostakse ja selgitatakse tublimad nö klassikalistel aladel, siis Lümandas toimus 10. septembril aga kodutütarde üritus, kus selgitati küll parimaid, kuid hoopis osavuses ja ootamatutel aladel. On ju kodutütardel vaja mitmekülgseid tegevusoskusi ja üllatusolukordi on vaja  nupukalt lahendada. Lümandas toimus analoogne üritus kolmandat korda.

Kõik alad toimusid kahes vanuserühmas: kuni 12-aastastele ja kuni 18-aastastele, aga kohapunktid löödi ikka kokku, et selgitada maakonna esindus mandrile. Järgmisel nädalavahetusel korraldab Sakala malev kodutütarde olümpiamängud. Viljandis võistlevad Eliise Vohu, Maarja-Rebeca Luhtaru, Emilie Pink, Kädi Aulik, Janeli Kaal, Mia Humal. Esindatud olid Muhu, Leisi, Aste, Kihelkonna ja Lümanda tüdrukud.

Kahe tunni jooksul võisteldi viiel individuaalalal. Kummikujooks imiteeris varustusega jooksu ja mõnel õnnestus meeste 45 number säärikutega 30 m väga kiiresti läbida. Õngitsemises läks tuule käes võbeleva õngega natuke õnne ka vaja, et „kalu” otsa saada. Konksuga varustatud „kalad” andsid erinevalt punkte. Harjavart oli päris kunsttükk visata, kuna nad olid üsna kerged ja tuulgi tegi oma tempe. Hüppevõimet sai näidata „känguruhüpetes” ehk koosjalgadega 7 hüpet. Kõige enam vastupidavust ja osavust tuli näidata takistusjooksus. 250 m ringil oli vaja kiirust näidata kotijooksus ja ühejala hüpetes, tõkete ületamisel kindlameelsust ning pallide täpsusviskes käe- ja silmaosavust. Umbes pooltel osalejatel õnnestus ka väike trahviring läbida, nagu laskesuusatamiseski. Nooremate esikolmikusse jõudsid Kädi Aulik, Marta Mia Vessik ja Janeli Kaal. Vanemas grupis Kaili Lilles, Eliise Vohu ja Maarja-Rebecca Luhtaru. Meie kodutütreid esindasid veel Kärt Tiitson, Mia Maastik, Maarian Vammus ja Johanna Väli.

Kui kodutütred oma aladega tegelesid, said juhendajad, õpetajad ja lapsevanemad kätt proovida rõnga täpsusvisetes. Peakorraldaja, juba 10 aastat Lümanda kodutütreid juhendanud Tiina Niit tänas osalejaid, kõiki tublisid kohtunikke ja Saaremaa kodutütarde instruktorit Ingrid Paistet rikkaliku auhinna laua eest.

Urve Vakker