M. Jõgi 14. võrkpalliturniir. Võrkpalli ajaloost.

Manivald Jõgi turniir toimus sel aastal 14. korda. Meie võistluse vanimad osalejad, 8.-9. klasside õpilased, on sama vanad. Viimasel neljal aastal on osalenud noormeeste turniiril ühed ja samad koolid: Kaali, Leisi, Kärla ja Lümanda. Kärla ja Lümanda on osalenud kõikidel noormeeste turniiridel ja õp Vakker ainsa õpetajana olnud osaline kõikidel aastatel.

2015 toimunud turniiri võitja selgitamiseks tuli lugeda geime, sest kolme meeskonna vahel oli tekkinud surnud ring – kõik olid korra kaotanud. Viimastel aastatel on võidu koju viinudToivo Lepa juhendatud Leisi Keskkooli meeskond, nii ka sel korral. Meeskonnas mängisid Marko Leiman, Armin Veskmets, Mihkel Villsaar, Kaupo Humal, Iiv Aavik (oma võistkonna parim) ja Märt Rahu. Teiseks jäi KärlaPK, treener Asko Esna ja mängisid: Sander Õispuu, Karl-Erik Tänav, Paul-Mark Pihl, Mattias Andreas Kaerma, Helina Magus, Märt Maidle (parim) ja Joosep Leemet. Lümanda PK tuli leppida kolmandakohaga, võistkonnas lõid kaasa: Tenno Kaskmäe, MihkelKiks, Karl-Alder Kuivjõgi (parim), Kristo Ninn, Stiiven Sirgo, Sander Suurna, Laura-Maria Jõgi ja Marie-Elis Kuivjõgi. Kaali parim Rauno Kallas, õpetaja Rainer Helde. Tublideks abistajateks olid Lääne-Saare vald ja Lümanda Põhikool, kohtunikud Ly ja Jüri Link ning sponsoriks Kuressaare Audi.

Võrkpall sündis USA-s 1895. aastal. Ala loojaks peetakse ameerika võimlemisõpetajat William G. Morganit. Morgan nimetas seda mängu mintonetteiks, mis hiljem sai nimeks lendav pall. Eks seda palli on üsna raske lendama saada, kuid kui ta korra selge on, on võrkpall võrratu paljudeks aastateks.

Aprillikuu  viimasel päeval on taas põhjust Lümandasse sõita, toimuvad IX koolinoorte jalgpalli meistrivõistlused noormeestele ja tütarlastele (sünd. 01.09. 1998 ja nooremad).

Õp Urve Vakker