„Näitlemine on asi, kus teed, aga seda päriselt ei ole” – nende sõnadega tervitas kooli direktor Liia Raun 20. aprillil Lümanda kooli saali kogunenud õpilasi, õpetajaid ja teisi teatrihuvilisi. Näitlejatena üles astunud õpilased ning lavastajarollis klassijuhatajad tõid publiku ette seitse eriilmelist etendust.
Näitemängupäeva avasid 7. ja 8. klassi õpilased luuleteatriga „Suur sõnelus”, kus kirjavahemärkidest tegelaskujud pidid maha pidama korraliku vaidluse mõistmaks, et mõnikord võib just kõige tagasihoidlikum ja väiksem osutuda kõige tähtsamaks. 9. klassi õpilaste julged laulud, tantsud ja südamlikud mõttevahetused andsid „Väikese nõia” etendusele lausa minimuusikali mõõdu. Edith Ly Lindau kehastatud pirtsakas printsess 5.-6. klassi õpilaste näidendis „Printsess Sinikelluke” tõestas taas, et kõik muinasjutud lõpevad hästi. Õpetaja Külli Lindau ja Karin Pulga juhendamisel valminud 4. klassi folkloorikava „Ämarikupidamine” oli kooli lavale jõudnud nii öelda suurelt lavalt, sest eelmisel päeval Kuressaare Linnateatris toimunud Saare maakonna algklasside näitemängupäeval tunnustati neid eripreemiaga vanavanemate vaimuvara au sees hoidmise eest. Kooli noorimate näitlejate ehk 1. klassi õpilaste lavateos „Neljapäev on paha tuju päev” kandis endas sõnumit, et piisab vaid kohtuda oma hea sõbraga, kellega koos kaunist loodust nautida ning päev muutubki üha naerunäolisemaks. 2. klassi õpilaste näidend „Teatris” tõi humoorikalt esile selle, kuidas teatris kindlasti käituda ei sobi. Näitemängupäeva lõpetas 3. klassi õpilaste esitatud nukuteatri stiilis komöödia „Kuidas pallid ballil käisid”.
Õpetajatest koosnev žürii andis esinejatele nii julgustavat tagasisidet kui ka kasulikke soovitusi edaspidiseks. Parima naisnäitleja tiitli pälvisid Kärt Tiitson (2. kl), Marii Silts (4. kl), Gerli Rakaselg (9. kl) ja Kristin Himmist (9. kl). Parimateks meesnäitlejateks valiti Joosep Lonks (4. kl) ja Stiiven Sirgo (9. kl). Aitäh kõikidele õpilastele ja õpetajatele meeleoluka päeva eest! Ja tore on ju mõnikord teha midagi sellist, „mida päriselt olemas ei ole”.
Õppealajuhataja Kairit Kiisla